Riziká pri vypnutí palivového čerpadla

Všetky súčiastky majú svoju špecifickú úlohu, funkciu vo vozidle. Každá jednotlivá súčiastka sa podieľa na tom, aby vaše auto jazdilo bezpečne. Tieto súčasti pri jazde tiež závisia jedna na druhej. Palivové čerpadlo v tomto rozhodne nie je výnimkou. Ak nefunguje správne, môže spôsobiť závažným problém od zadného až po predný nárazník.

Palivové čerpadlo vo vašom vozidle robí presne to, čo naznačuje jeho meno. Je zodpovedné za čerpanie paliva do motora z palivovej nádrže. Kvôli rozhodujúcej úlohe, ktorú pre vaše auto zohráva palivové čerpadlo, je to jedna z častí vášho vozidla, ktorú by ste mali poznať.

Čo sa stane, ak palivové čerpadlo prestane fungovať?

Poškodene palivové čerpadlo môže spôsobiť veľké problémy s výkonom vášho automobilu. Ak je pomer medzi vzduchom a palivom nesprávny a palivo sa nedostane do valcov, piesty sa neodpália a motor bude s autom stáť na mieste. Nejde len o neefektívnosť alebo nižší počet kilometrov dojazdu. Ak máte chybné palivové čerpadlo, vaše vozidlo pravdepodobne nikdy nenaštartuje.

Palivové čerpadlo Alfa Romeo
Palivové čerpadlo Alfa Romeo 145

Palivové čerpadlá musia byť kvôli svojej rozhodujúcej úlohe odolné a mali by vydržať po celú dobu životnosti vášho vozidla. Hovorí sa, že palivové čerpadlá môžu vydržať viac ako 200 000 km. Podľa odborníkov sa avšak pokazia už po 100 000 kilometroch, ak vymeníte blízku časť, ktorá súvisí motorom automobilu.

Aby ste predĺžili životnosť pumpy, postupujte podľa niekoľkých tipov na údržbu.

1. Stále doplňujte najmenej jednu štvrtinu svojej palivovej nádrže

Ak neustále jazdíte takmer na prázdno, môže to spôsobiť prehriatie vašej nádrže, čo môže minimalizovať životnosť palivového čerpadla vozidla.

YouTube video
Video: Prečo by ste nikdy nemali jazdiť s menej ako štvrtinou palivovej nádrže

2. Pravidelne vykonávajte údržbu palivového systému

Dbajte na to, aby boli vaše palivové filtre a systém pravidelne vymieňané a podľa potreby kontrolované. Ak naplánujete pravidelnú údržbu, budete môcť zabrániť potenciálnym problémom.

Varovné kontrolky palivového čerpadla

Chybné palivové čerpadlo vydáva dosť jasné varovné signály v porovnaní s inými dielmi automobilu, ktoré vás často nechajú hádať. S palivovým čerpadlom Silux môže nastať problém, ak sa u vášho vozidla vyskytnú nasledujúce príznaky:

1. Aký je výkon?

Poškodené čerpadlo prívodu paliva vás upozorní na znížený výkon, akceleráciu a palivovú spotrebu vo vašom automobile. Nízky tlak spôsobený poškodeným čerpadlom naznačuje, že váš motor nedostáva vzduch a palivovú zmes potrebnú na zabezpečenie dobrého výkonu, ktorý vaše auto potrebuje.

2. Ako štartuje vaše vozidlo?

Ak sa vaše auto snaží naštartovať dlho alebo nenaštartuje vôbec, môže to znamenať, že máte poškodené palivové čerpadlo.

Ochrana kufra Bootector

Prečo si zaobstarať ochranu kufra Bootector

Ak v kufri auta často prevážate predmety, potraviny, vybavenie alebo dokonca zvieratá, môžu sa vyskytnúť rôzne problémy a nepríjemnosti. Ak nechcete, aby sa vo vašom vozidle nachádzal neporiadok, ochrana kufra Bootector môže byť práve to, čo potrebujete.

Z rovnakej kategórie: