Navštívte Bled – Prečo by ste si nemali nechať ujsť toto úžasné miesto v Slovinsku?

Bled  jazero je nepochybne krásné. Je tiež nadčasové a romantické. Na tomto mieste je toho veľa, aby ste sa nenudili, ale napriek tomu sa nikdy  neponáhľajte, pretože Bled na to nie je. 

Existuje veľa aktivít v ročnom kalendári, ale nejstvuje nič čo by mohlo poraziť rannú prechádzku okolo jazera. Z hradu Bled by ste mohli špehovať ostrov uprostred jazera a jeho návšteva je určite uplným vrcholom výletu. Dajte si romantické večere v reštauráciách pri jazere alebo jazdy na koňoch. Oslavovania svadby je tiež populárne v Blede.

Jazero Bled leží v severozápadnej časti Slovinska, ktoré je päťdesiat minút severozápadne od Ľubľany. Je to ľahká jazda autom alebo autobusom z hlavného mesta. Vlaky prichádzajú do Bled-Lesce, kde sa potom vyžaduje jazda autobusom alebo si vziať krátke taxi. 

Ak vás zaujíma, prečo by ste mali navštíviť Bled, pozrite si dôvody uvedené nižšie:

Výnimočné  výhľady

Pamätáte si na čas, keď ste nemohli prestať pozerať na niečo krásne? Takto by ste sa cítili, keď by ste navštívili Bled prvýkrát. Bez ohľadu na uhol, ku ktorému ste sa dostali, alebo keď ste navštívili miesto, vaše oči budú zamknuté na Juliánskych Alpách v pozadí. 

Bledské jazero, Slovinsko
Krásny výhľad na jazero Bled

Bled je prístupný 

Pokiaľ ide o výhľady, obyčajne by ste očakávali, že odletí do niekoľkých vzdialených lesných útočísk vzdialených od civilizácie. To však neplatí, ak navštívite Bled. Ľubľana je hlavným mestom Slovinska a je hneď za rohom. Máte niekoľko možností cestovania.

YouTube video
Jazero Bled: Najkrajšie jazero v Slovinsku

Môžete si prenajať auto, autobus alebo vlak. To všetko vás dovedie do Bledu z hlavného mesta za menej ako 1 a pol hodiny. Preto je jazero Bled považované za jeden z populárnych jednodňových výletov z Ľubľany a končí na každej itinerári Slovinska.  

Užite si pitie vína na hrade v hore 

Jazero Bled by mohlo ľahko pripraviť scénu pre neporovnateľnú rozprávku. Hrad Bled je prepadnutý vysoko nad pobrežím. Od 11. storočia stráži na jazero Bled. Aj keď vo východnej Európe nájdete veľa hradov, výhľady hradu Bled je absolútne ťažké poraziť. Po pálení štvorkoliek a zákrut ,počas pätnástich minút stúpania po strmej turistickej značke,  môžete si dopriať oddich vo vínnej pivnici hradu Bled. Obyčajný mních vám ukáže kroky ako aby ste spravili svoju vlastnú fľašu slovinského vína.  

Bavte sa veslovaním 

Ak by sa jazero Bled nachádzalo na menej progresívnych miestach, mohlo by to byť také oslňujúce ako dnes. Ekosystém v jazere Bled prospieva vďaka prísnym zákonom o ochrane životného prostredia, medzi ktoré patrí zákaz každej motorovej lode.  

Tradičný slovinský krytý čln, na ktorom si môžete prenajať loď alebo si zahrať jazdu z veslom, takto budete svedkom väčšiny toho, čo jazero Bled ponúka. Môže vám dokonca pomôcť dosiahnuť ostrov s kostolom, ktorý sa nazýva Kostol Nanebovzatia Panny Márie. Je to tiež obľúbené miesto pre páry, ktoré viažu uzol.

Hotel Thermana Park Laško a bazény

Miesta, ktoré môžete navštíviť po rozmaznávajúcom pobyte v kúpeľoch Laško

Po tom, čo si doprajete toľko potrebné a zaslúžené rozmaznávanie v kúpeľoch, sa vám určite bude páčiť, že v okolí na vás čaká ešte veľa zaujímavých vecí. 

Laško je známy slovinský kúpeľný región, ktorý môžete preskúmať za jeden deň.

Z rovnakej kategórie: