Výber slovinských kúpeľov pre dokonalý relax 

Ak ste už niekedy boli v Slovinsku, pravdepodobne viete, že žiadna cesta nie je úplná bez toho, aby ste vyskúšali slovinské kúpele

Jedinečné slovinské horúce minerálne vody boli na európskych kráľovských dvoroch zdravotným prínosom už od rímskych čias. Ľudia sa už po stáročia rozmaznávajú a kúpu v slovinských termálnych prameňoch. Upokojujúce účinky týchto prameňov dodali mestám, ktoré pri nich dnes žijú, charakter a osobitosť. 

Pod priamym vplyvom bohatého slovinského dedičstva a nádherného slnečného svetla vzniklo niekoľko registrovaných prírodných kúpeľov a sanatórií. Ak máte pocit, že potrebujete trochu rozmaznávania, tu sú niektoré z kúpeľov, ktoré by ste mohli pridať na svoj zoznam:

Ak ste už niekedy boli v Slovinsku, pravdepodobne viete, že žiadna cesta nie je úplná bez toho, aby ste vyskúšali slovinské kúpele. 

Thermana Laško

Mystickú silu termálnych prameňov v Lašku poznali už starí Rimania. Liečivé účinky miestnych termálnych prameňov sú overené celoživotnými skúsenosťami pri liečbe chronických zápalov chrbtice a kĺbov, hypertenzie, postihnutia končatín a ťažkých úrazov. Thermana Laško sa môže pochváliť dlhoročnou tradíciou, ktorá trvá už 156 rokov. Úžasné, však? 

Termálne kúpele Čatež

Termálne kúpele Čatež s vodnými atrakciami na ploche takmer 12 000 m2 sú najväčším komplexom termálnych bazénov v krajine. Kúpele sa nachádzajú na pravom brehu rieky Sáva v juhovýchodnom Slovinsku, 10 km od chorvátskych hraníc a 40 km od Nového Mesta, a ponúkajú oddych a zábavu pre celú rodinu. 

LifeClass Hotels & Spa, Portorož

Portorož je oblasť, ktorá je od 13. storočia známa ako slovinské kúpeľné mesto. Benediktínski mnísi tu soľankou a morskou vodou liečili zápchu, obezitu a reumatizmus v tele. 

LifeClass Hotels & Spa pokračuje v bohatej tradícii používania liečivých prírodných ingrediencií a využívania sily starovekých vied, sečoveljských solí, stredomorského podnebia, mora a najnovších lekárskych technológií a poznatkov pri liečbe. 

Kúpele Šmarješke Toplice

Kúpele Šmarješke Toplice sa nachádzajú v úkryte Dolenjských vrchov, uprostred trávnatého terénu a lesov, ďaleko od mestskej zástavby. Najväčšou zvláštnosťou týchto slovinských kúpeľov je 9 upravených chodníkov pre nordic walking. Toto kúpeľné miesto je uznávané a cenené najmä pre účinnú liečbu kardiovaskulárnych a srdcových ochorení. 

Termálne kúpele Zreče

Tieto termálne kúpele sa pýšia vysokohorským podnebím, jedinečnou horskou rašelinou a liečivou termálnou vodou. Termálne kúpele Zreče sa nachádzajú v zelených lesoch Pohoria. Priaznivé podnebie a bohatý obsah kyslíka majú priaznivý vplyv na dýchací systém. 

Kúpele, mierne polhorské podnebie a množstvo športových aktivít robia z týchto slovinských kúpeľov skvelú destináciu bez ohľadu na ročné obdobie. 

YouTube video

Termálne kúpele Ptuj

Kúpele Ptuj sú pravdepodobne jedny z najmladších kúpeľov v krajine, fungujú len 35 rokov a nachádzajú sa v najstaršom slovinskom meste, ktoré sa pýši stredovekým a rímskym dedičstvom. Zvláštnosťou je tu Thermal Park s 4 200 m2 vonkajšej a vnútornej vodnej plochy a najväčším toboganovým systémom v Slovinsku. 

Všetky tieto slovinské kúpele, v ktorých sa spája stáročná tradícia, sú stredobodom ponuky regiónu pre návštevníkov, ktorí sa zaujímajú o zdravie, aj pre miestnych obyvateľov.

Z rovnakej kategórie: