Najlepšie postupy pre zabezpečenie domény 

Viete si predstaviť, ako to zničí vaše živobytie, keď zastavíte online prevádzku svojho podniku, zatiaľ čo sa budete snažiť o rebranding a propagáciu svojej úplne novej domény?  Hoci názov vašej domény nemusí byť investičný, jej strata bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou vážny vplyv na vaše podnikanie ako celok. Ak vám napríklad ukradnú názov domény alebo sa stane nedostupným, stratíte prístup k e-mailovému účtu založenému na vašej doméne. 

Aké dôsledky bude mať, ak si nastavíte e-mailovú schránku na prijímanie oznámení o obnovení hesla pre vašu sprostredkovateľskú spoločnosť, banku alebo iné dôležité veci? 

Nie sú to ako nočné mory premenené na skutočnosť? Práve preto je mimoriadne dôležité, aby bola vaša doména neustále zabezpečená, chránená a spoľahlivá. 

Ak zabezpečenie vašej domény ešte nie je na úrovni, tu je niekoľko osvedčených postupov, ktoré by ste mali čoskoro zaviesť:

Takisto je nevyhnutné pravidelne aktualizovať heslo na svojich e-mailových účtoch.

Dávajte si pozor na pokusy o phishing 

Každý, kto používa e-mail, sa môže stať obeťou pokusov o phishing. Buďte mimoriadne opatrní pri tých e-mailoch, ktoré vás žiadajú, aby ste klikli na odkaz, ktorý vás presmeruje na obrazovku, kde zadáte svoje heslo a používateľské meno. 

Chráňte svoju e-mailovú adresu 

Existuje ďalší krok, ktorý môžete urobiť na ochranu e-mailovej adresy prepojenej s vaším účtom. Keď sa niekto dostane do vašej e-mailovej schránky, väčšinou bude mať voľný prístup aj ku každému hodnotnému účtu, ktorý máte, vrátane názvu vašej domény. 

Vaše heslo môže byť obnovené len niekoľkými kliknutiami a skôr, ako sa nazdáte, váš účet je už kompromitovaný. Práve preto je také dôležité, aby ste na svojich účtoch, medzi ktoré patria aj e-mailové účty, povolili dvojfaktorový prístup. 

YouTube video

Takisto je nevyhnutné pravidelne aktualizovať heslo na svojich e-mailových účtoch, ak dôjde ku kompromitácii jedného poskytovateľa e-mailových služieb alebo ak plánujete svoje heslo opakovane používať na viacerých miestach alebo účtoch. 

Z rovnakej kategórie: