Ak ste už niekedy boli v Slovinsku, pravdepodobne viete, že žiadna cesta nie je úplná bez toho, aby ste vyskúšali slovinské kúpele.  Jedinečné slovinské horúce minerálne vody boli na európskych kráľovských dvoroch zdravotným prínosom už od rímskych čias. Ľudia sa už po stáročia rozmaznávajú a kúpu v slovinských termálnych prameňoch. Upokojujúce účinky týchto prameňov dodali mestám, ktoré pri nich dnes žijú, charakter a osobitosť. 

Čítaj viac
Hotel Thermana Park Laško a bazény

Po tom, čo si doprajete toľko potrebné a zaslúžené rozmaznávanie v kúpeľoch, sa vám určite bude páčiť, že v okolí na vás čaká ešte veľa zaujímavých vecí.  Laško je známy slovinský kúpeľný región, ktorý môžete preskúmať za jeden deň. Nižšie sú uvedené najväčšie atrakcie, ktoré by ste si počas svojho pobytu tu nemali nechať ujsť:

Čítaj viac
Kostol na ostrove Bledské jazero

Bled  jazero je nepochybne krásné. Je tiež nadčasové a romantické. Na tomto mieste je toho veľa, aby ste sa nenudili, ale napriek tomu sa nikdy  neponáhľajte, pretože Bled na to nie je.  Existuje veľa aktivít v ročnom kalendári, ale nejstvuje nič čo by mohlo poraziť rannú prechádzku okolo jazera. Z hradu Bled by ste mohli špehovať ostrov uprostred jazera a jeho návšteva je určite uplným vrcholom výletu. Dajte si romantické večere v reštauráciách pri jazere alebo jazdy na koňoch. Oslavovania svadby je tiež populárne v Blede.

Čítaj viac