Miesta, ktoré môžete navštíviť po rozmaznávajúcom pobyte v kúpeľoch Laško

Po tom, čo si doprajete toľko potrebné a zaslúžené rozmaznávanie v kúpeľoch, sa vám určite bude páčiť, že v okolí na vás čaká ešte veľa zaujímavých vecí. 

Laško je známy slovinský kúpeľný región, ktorý môžete preskúmať za jeden deň. Nižšie sú uvedené najväčšie atrakcie, ktoré by ste si počas svojho pobytu tu nemali nechať ujsť:

Hotel Thermana Park Laško

Hotel Thermana Park Laško je najlepším miestom na pobyt, ak plánujete byť v regióne niekoľko dní. K dispozícii je vám tu množstvo zariadení vrátane termálnych bazénov a rôznych druhov sáun. 

Masáže v hoteli Thermana Park Laško
Hotel Thermana Park Laško ponúka aj masérske služby

Hotel poskytuje aj masážne služby, pričom každá izba je vybavená vynikajúcimi funkciami. Ak potrebujete rehabilitáciu, na mieste sa nachádza aj zdravotnícke centrum doplnené špecializovanými lekármi. V tomto zariadení sa môžete dlhodobo zdržiavať aj vo výbornom prostredí pri dodržiavaní riadenej stravy. 

Diétu je možné zostaviť aj v závislosti od vašich požiadaviek. Vďaka kvalitnej strave v kombinácii s pravidelným vstupom do termálnych bazénov a kúpeľov Laško sa môžete tešiť na lepšie zdravie počas dlhodobého pobytu.

Prečítajte si článok o Blede, ktorý je jedným z najkrajších slovinských miest.

Exkurzia po pivovare Laško

Prehliadka pivovaru je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete počas svojho pobytu v Lašku urobiť. Práve tu totiž nájdete jedno z najznámejších pív na Balkáne, ktoré sa takmer vyrovná amsterdamskému Heinekenu.

YouTube video

Pivovar Laško je najstarším slovinským pivovarom s 200-ročnou históriou. Počas prehliadky pivovaru sa zoznámite s procesom varenia piva a vychutnáte si hotový produkt. K dispozícii je aj pivovarská výstava, ktorá sa vám určite bude páčiť. 

Laško Kostol

Kostol svätého Martina sa nachádza v centre starého mesta. Tento kostol z 12. storočia sa vyznačuje barokovou, gotickou a románskou architektúrou. Kostol je tiež obklopený množstvom tradičných farebných domov zo slovinského slohu. Oblasť je tiež posiata niekoľkými reštauráciami a kaviarňami. 

Rieka Savinja 

Rieka Savinja preteká nielen cez Laško, ale aj cez Celje, tretie najväčšie mesto v krajine. Milovníci fotografovania si určite zamilujú panoramatické odrazy na rieke. Okrem rovnako malebných hôr na pozadí môžete zachytiť niekoľko úžasných záberov odrazu tohto farebného starého mesta. Odraz pivovaru Laško v rieke je tiež niečo, čo stojí za fotografovanie. Rieka Savinja je populárna tým, že najlepšie odrazy poskytuje počas letných mesiacov, keď v oblasti prší len málo. 

Hrad Tabor 

Na hrad Tábor alebo nazývaný aj hrad Laško sa dostanete po 15 minútach stúpania z centra mesta. Keď sa dostanete na hrad, určite vás očarí nádherný výhľad na rieku Savinja a mesto. Ak po výstupe do kopca pocítite smäd alebo hlad, na hrade sa nachádza aj reštaurácia, kde si môžete dať niečo na jedenie alebo pitie. Tento hrad pochádza z 11. storočia a slúžil na ochranu mesta pred Turkami počas éry Osmanskej ríše. 

Kúpele Laško nie sú len tým najlepším na tomto mieste, pretože sa tu nachádza aj mnoho zaujímavých atrakcií, ktoré stoja za návštevu.

Z rovnakej kategórie: