Ako najlepšie využiť grafickú kartu RTX 3060

Takže ste si konečne zaobstarali novú a nablýskanú grafickú kartu RTX 3060. Považujte sa za šťastlivca! Ale skôr než sa začnete príliš tešiť, musíte urobiť niekoľko vecí, aby ste z nej vyťažili maximum. 

Nasledujú niektoré z úprav, ktoré môžete vykonať v systéme BIOS a Windows, aby ste zabezpečili, že všetko bude vždy fungovať hladko a efektívne. 

Aktivácia herného režimu

Pomocou nastavenia systému Windows s názvom Herný režim môžete z počítača počas hrania vyžmýkať viac výkonu. Dobrou správou je, že sa dá aj jednoducho aktivovať. Budete však naň potrebovať najnovšie verzie systému Windows 10 alebo 11. 

Tu sú kroky na zapnutie herného režimu:

  1. Stlačte tlačidlo Štart na klávesnici a potom zadajte príkaz Hra.
  2. Kliknite na Nastavenia herného režimu, keď sa zobrazí nad ponukou Štart.
  3. Kliknutím na tlačidlo zapnete herný režim. 
Takže ste si konečne zaobstarali novú a nablýskanú grafickú kartu RTX 3060.

Zmena nastavení napájania

Môžete tiež systému Windows prikázať, aby optimalizoval nastavenia napájania pomocou niekoľkých úprav a zameral sa viac na výkon. Ten budete predsa potrebovať pri hraní hier. Tu sú kroky, ktoré musíte vykonať, aby ste vykonali malú zmenu nastavení napájania a mohli si naplno užívať používanie grafickej karty RTX 3060.

  1. Stlačte tlačidlo Štart a potom zadajte príkaz Power.
  2. Kliknite na položku nastavenia Napájania a Spánku.
  3. Kliknite na ďalšie nastavenia napájania v pravej časti vyskakovacieho okna. 
  4. Potom si vyberte maximálny výkon alebo vysoký výkon, aby ste mali dostatok výkonu pre hru. 

Povoliť panel BAR s možnosťou zmeny veľkosti 

Po inštalácii grafickej karty RTX 3060 je prvým krokom prejsť k nastaveniam systému BIOS. Zapnite počítač a stláčajte kláves DEL, kým sa nedostanete do systému BIOS.

Odtiaľ prejdite do rozšírených nastavení pre nastavenia podsystému PCIe. Tu by ste mali nájsť nastavenie pre podporu funkcie Re-Size BAR. Povoľte ju zaškrtnutím, uložením nastavenia a následným ukončením a reštartovaním počítača. 

Technológia Re-Sizeable BAR v podstate umožňuje vašej GPU a CPU efektívnejšiu komunikáciu, ktorá potom môže zvýšiť výkon hier. 

Vezmite však na vedomie, že nie každý má prístup k Re-Sizeable BAR. V prvom rade sa musíte uistiť, že ste na ňu získali správne vybavenie. Podporujú ju procesory AMD 500 a 400, ako aj procesory Intel 11. a 10. generácie. Možno však ešte budete musieť skontrolovať, či je aktualizovaný systém BIOS grafického procesora aj systém BIOS základnej dosky. 

YouTube video

Toto sú len niektoré nastavenia, ktoré môžete upraviť a zmeniť, aby ste zo svojej novej grafickej karty RTX 3060 dostali to najlepšie. Môžete ešte skúsiť urobiť ďalšie veci, ktoré vám pomôžu zlepšiť počet snímok za sekundu, ako aj ešte viac ozvláštniť hry pomocou DLSS a ray tracingu. Vyskúšajte niektorý z týchto trikov a užite si hry naplno!

Z rovnakej kategórie: