Názov vašej webovej stránky

Prvým krokom pri budovaní webového projektu je nájsť dobrý názov domény a zaregistrovať ho. Rovnako ako v prípade osobného registra, aj webové stránky potrebujú registráciu, čo nie je nič iné ako registrácia domény. Na čo slúži? Na zabezpečenie toho, aby bol tento názov jedinečný a aby ho vaša konkurencia nepoužívala nesprávne alebo sa ho nemohla zmocniť. Ide o registráciu, ktorá vás identifikuje ako jediného vlastníka.

Čo je to registrácia domény?

Skôr ako začneme, prejdeme si základné informácie, aby sme sa uistili, že sme dobre zladení a že nič nenecháme na náhodu.

Webový hosting je to, čo sprístupňuje vašu webovú stránku všetkým na internete.

Čo je to názov domény?

Názov domény je adresa vašej webovej stránky, ktorú ľudia zadávajú do prehliadača, aby navštívili vašu webovú stránku. Napríklad corlorossi.com.

Zjednodušene povedané, ak si chceme vašu webovú stránku predstaviť ako dom, názov vašej domény bude jej adresou doplnenou číslom domu. Prečo sme prešli od mien k číslam?

Celý internet je obrovská počítačová sieť. Každý počítač má pridelené číslo, ktoré sa nazýva IP adresa a vyzerá takto: 00.000.00.0

Túto adresu nie je ľahké si zapamätať. Predstavte si, že by ste takéto adresy museli používať pri návšteve svojich obľúbených webových stránok. A predstavte si, že vaši budúci zákazníci musia robiť to isté.

Na vyriešenie tohto problému boli vynájdené názvy domén.

Názvy domén môžu obsahovať písmená a číslice, čo pomáha majiteľom podnikov vytvárať značkové názvy pre ich webové adresy. Čo si samozrejme vyžaduje registráciu domény z vyššie uvedených dôvodov.

YouTube video

Kedy je potrebná registrácia domény?

V súčasnosti je už zaregistrovaných viac ako 140 miliónov názvov domén s koncovkou .com.

To znamená, že všetky dobré názvy domén sú zaregistrované v čase, keď čítate. Je pravdepodobné, že niekto zaregistruje názov domény, o ktorom uvažujete, preto je rozumné zaregistrovať si názov domény hneď, ako vás napadne nejaký nápad.

Z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne