Dôležité náhradné diely, ktoré by mal mať každý majiteľ auta 

Každý moderný automobil, ktorý sa teraz pohybuje po cestách, je navrhnutý a postavený s dôrazom na odolnosť. Tieto vozidlá prechádzajú rozsiahlymi testami a skúškami, kým sa dostanú na cesty. To znamená, že nákup úplne nového vozidla znižuje riziko porúch. Avšak je vždy dobré byť pripravený na takéto situácie a mať po ruke náhradné diely do auta.

Preto je bežným pravidlom, že vodiči nikdy neopúšťajú dom bez toho, aby sa uistili, že v kufri majú k dispozícii náhradnú pneumatiku.  A čo je ešte dôležitejšie, dbajte na to, aby ste vedeli aj ako vymeniť pneumatiku. Áno, váš kufor môže mať náhradnú pneumatiku, ale tá by vám až tak nepomohla, keď nemáte ani potuchy, ako ju vôbec namontovať. 

Náhradná pneumatika (alebo stepney v niektorých krajinách) je prídavná pneumatika prepravovaná v motorovom vozidle ako náhrada za pneumatiku, ktorá praskne, praskne alebo má inú núdzovú situáciu.

Remeň

Áno, možno ste nedávno vymenili rozvodový remeň svojho vozidla, ale možno by ste mali zvážiť jeho zaradenie do zoznamu povinných náhradných dielov, najmä ak sa chystáte na dlhú cestu. Uistite sa, že máte náhradné remene pre ten, ktorý poháňa vodné čerpadlo, a akékoľvek iné neobvyklé čerpadlo, ktorého náhradný remeň nie je ľahko dostupný v mnohých obchodoch. 

Filtre 

Pamätáte si ešte, kedy ste naposledy menili olej a vzduchový filter? Či už si to ešte pamätáte, alebo nie, oplatí sa mať vo vozidle k dispozícii náhradné filtre, aby ste sa počas jazdy vyhli prípadným problémom. 

Krytka a rotor rozdeľovača 

Posledná vec, ktorú by ste chceli, je uviaznuť uprostred cesty uprostred ničoho kvôli chybnému viečku a rotoru rozdeľovača. Ak sa nechcete ocitnúť v takejto dileme, uistite sa, že máte v kufri náhradné diely.

YouTube video

Dodatočné poistky 

Poistka je tá, ktorá reguluje prúd cez tieto káble vo vašom vozidle. Ale v okamihu, keď sú vystavené nadmernému teplu, skončia nefunkčné. Je to pomerne častý jav, keď sa stretávate s prepálenou poistkou. 

Z rovnakej kategórie: