História príčeskov a ich evolúcia postupom času

Obhliadnutie sa za históriou príčeskov

Stará múdrosť znie, história sa vždy opakuje. A práve, v určitom slova zmysle to môže byť pravda. Pred viac než 2 000 rokmi v skutočnosti ženy rovnako,  ako dnešné ženy považujú štýl za nemenej dôležitú súčasť života. V tej dobe bolo ochlpenie na tele nemysliteľná vec. Čo sa však týka vlasov, dlhšie znamenali oveľa lepšie.

Keď si spomeniete na ikonickú vládkyňu Egypta Kleopatru, prvá vec, ktorú si predstavíte, je jej slávny účes celý t lesklých čiernych príčeskov, zlatých nití a krásne pozapletaných. Áno, prečítali ste si tuto vedomosť správne. Kleopatra bola tiež veľkou fanúšičkou príčeskov.

Prirodzené vlasy ženy

Štýl tzv. Kleopatrin bol veľmi výstredný, no neustále dodnes reprezentuje krásu; tento štýl vychádzal z módy, od účesu po ramena podporovaného spoločnosťou Posh Spice v neskoršej časti 90. rokov po výraznejší účes Jessie J a lesklý účes Katy Perry so strapcami.

I keď v histórii vlasov uplynulo viac než 2 000 rokov, lesklé a objemne vlasy zostávajú dokonalým obrazom vrcholu populárnosti celebrít a dokonalosti. Hlavný rozdiel je v tom, že každý môže mať teraz prístup k príčesku špičkovej kvality (http://topextensions.sk/). V skutočnosti však trvalo pomerne dlhý čas, kým sa tento trend dostal z vysokej spoločnosti, vládnucich panovníkov k bežným ľuďom.

Príčesky v 16. storočí

Každý vie, že kráľovná Alžbeta I. milovala parochne a príčesky veľkého objemu do výšky. V skutočnosti sa verilo, že šatník kráľovnej obsahuje viac ako 80 kusov. Keďže bola vôbec prvou vládnucou kráľovnou Anglicka, mala ľahký prístup ku všetkým najnovším módam aj k najdrahším materiálom.

YouTube video
Video: História vlasov: 16. storočia | Renesancia

Mala  nespochybniteľný vplyv na módne trendy storočia. Počas alžbetínskeho Anglicka sa sortiment príčeskov či parochní rázne menil, ale boli dostupné len pre aristokraciu a dvoranov.

Príčesky v 17. storočí

S príchodom polovice 16. storočia, pozornosť mužov sa začala dostávať taktiež k šialenstvu okolo používaní vlasových rozšírení. Francúzsky kráľ Ľudovít XIII. Bol prvým vysoko postaveným mužom, ktorý pomocou parochne na zákazku zakryl svoju plešivosť. Parochne sa čoskoro stali symbolom postavenia bohatých mužov i žien, na jeho vzor. Vlasy v tomto období boli zdobené korálkami a perlami, pokiaľ išlo o luxusné udalosti. Vtedy bolo lepšie, keď boli ozdoby prepracovanejšie.

Espadrilky pre ženy

Jednoduchá, ale elegantná móda

Keď príde leto, oblečenie nás nudí. O topánkach ani nehovorme! Ale určite nemôžeme chodiť bosí, najmä na horúcom asfalte. Našťastie existuje výborný kompromis medzi jednoduchosťou, pohodlím a eleganciou a štýlom.

Z rovnakej kategórie: