Dôvody, prečo si založiť bankový účet v zahraničí

Mnoho podnikateľov a fyzických osôb na celom svete má zvyčajne bankové účty vo svojej krajine. Väčšinou to stačí. Ak je však vo vašom pláne vydať sa medzinárodnou cestou alebo plánujete investovať v zahraničia, nie je vždy rozumnou voľbou spoliehať sa len na klasický bankový účet. Namiesto toho má väčší zmysel otvoriť si zahraničný bankový účet.

Hlavné dôvody, prečo je zahraničný bankový účet výhodný pre dôchodcov, korporácie, investorov a subjekty, ktoré sa chcú zväčšovať a chrániť svoj majetok.

Pre život alebo cestovanie do zámoria

Aby ste našli výhodný zahraničných bankových účtov nepotrebujete vysoké investičné ciele. Ak túžite vycestovať do zahraničia alebo odísť do dôchodku v inej krajine, prístup k vášmu bankovému účtu v tejto krajine ponúka veľké výhody.

Otvoriť si zahraničný bankový účet

Namiesto utrácania za ďalšie poplatky účtov a nákupu potravín, vám pomôže ľahký prístup k bankovému účtu vo vami vybranej krajine. Obzvlášť to platí, ak plánujete, že sa niekde usadíte a strávite tam obdobie vášho dôchodku, napríklad v Belize, ktoré ponúka zahraničným dôchodcom veľmi lákavý QRP alebo program kvalifikovaného dôchodku.

Ľahký prístup k cudzím menám

Mnoho ľudí, ktorí si založia bankový účet v zahraničí, tak robí za účelom ľahšieho prístupu k rôznym cudzím menám. Nezáleží na tom, akú menu potrebujete; neprestajné riešenie drahých prevodov mien môže byť zbytočnou stratou peňazí a drahocenného času. Je úžasne, ak máte vami preferované meny neustále na dosah ruky.

YouTube video

Aby bolo všetko toto možné, má zmysel vlastniť účet v zámorí. Pamätajte, že nie je potrebné, aby ste mali účet, ktorého základnou menou je vami požadovaná mena. Väčšina zámorských bánk umožňuje zákazníkom udržiavať zostatky na účtoch v konkrétnych menách. Umožňuje vám tiež zistiť presnú sumu meny, ktorú vlastníte. To znamená, že časté rýchle zmeny výmenných kurzov nebudú mať nijaký vplyv na váš konečný zostatok.

Daňové výhody

Kvantum ľudí sa rozhodne pre otvorenie bankového účtu v zahraničí, pretože to zjednodušuje ich život a uľahčuje prácu s financiami. Je to skvelý dôvod, no nie je to jediný dôvod, prečo si spoločnosti a investori otvárajú zahraničný bankový účet. Otvorením zahraničného bankového účtu môžete na základe miestnych zákonov posúdiť zdanenie svojho majetku. Vo väčšine zahraničných krajín daňové zákony fungujú v prospech zahraničných investorov.

Existuje mnoho druhov daní, ktoré môžete vziať v úvahu, ak chcete platiť medzinárodne. Najdôležitejšia je daň z kapitálových výnosov pre cudzincov. Môžete tiež zostať prekvapení, keď zistíte, že vo väčšine krajín môže byť minimálna daň alebo niekedy až žiadna.

Percento miestnej dane z príjmu je pre veľa ľudí nie veľmi dôležité. Pokiaľ nepatríte medzi ľudí, ktorí pracujú v zahraničí a dostávaju plat od svojho zahraničného zamestnávateľa, táto konkrétna daň sa nebude vzťahovať na vás a váš majetok.

Toto je len jeden z mnohých dôvodov, prečo je šikovný krok založiť si bankový účet v zahraničí.

Z rovnakej kategórie: